Gösterilen sonuç sayısı: 11

Adaçayı

37,00
Bodrum Adaçayı (Salvia fruticosa), Lamiaceae familyasına ait bir bitki olup, Anadolu’da geleneksel halk hekimliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bitkinin yaprakları çay şeklinde tüketilir ve yapraklarından uçucu yağ elde edilir. Salvia fruticosa bitkisi farmasötik ajan olarak (lokal antiseptik, antioksidan, antikanser, antimikrobiyal, antifungal, antihiperglisemik, antihipertansif vb.) kullanımı dışında aromaterapi, parfümeri ve kozmetik sektöründe; yiyeceklerde baharat, aroma verici ve koruyucu olarak pek çok alanda kullanıma sahiptir.

Bergamot Reçeli 750 Gr

100,00
Bergamot, meyveleri limona benzeyen yeşil ve sarı renkte Doğu Akdeniz'de yetişen bir bitki türüdü. Bu bitki hoş kokusu sayesinde heme n ayırt edilebilir, en çok da '' Bergamotlu Siyah Çay'' (Earl Grey) olarak bilinir. Meyvesinden bergamot çayı hatta yağı ve reçeli yapılır. Hoş kokusu sayesinde vücutta aroma terapi etkisi yaratır, stresi azaltmaya yardımcı olur. Özellikle çay olarak tüketildiğinde asabiyet ve gerginlik gibi ruh hallerine iyi gelir. Yine güçlü anti oksidan özelliğinin kötü kolesterole iyi geldiğide bilinmektedir.Bergamot, özelliklede çay olarak tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı olur. Az miktarda da olsa kafein içerdiğinden vücuda enerji verir. Antioksidan özelliği sayesinde cilt sağlığınada katkıda bulunan, zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırması sayesinde, yaşlanma karşıtı bir etki oluşturur. Bergamot yağı, banyo suyuna eklendiğinde ateş düşürücü bir etki yaratır. Antiseptik özellikler gösterdiğinden yağ olarak kullanılıp, buhar banyosu yapıldığında ağız içi yaralara ve ağız kokusuna iyi gelir. Aroma terapi etkisi sayesinde masajlarda kullanılabilen, antiseptik özelliğiyle sabunlarda kullanılabilen bergamot yağı stres kaynaklı ağrılarında geçmesine yardımcı olur.

Bodrum Lokum Pilavı 450 gr

55,00
Bodrum’un yöresel düğünlerine ait düğün yemekleri de yine kendine özgü sunum ve lezzetleriyle öne çıkar. LOKUM PİLAVI düğün yemeklerine verilebilecek en güzel örneklerdendir. Bu iki düğün yemeği evde hazırlanan, özel kesilen erişte çeşitleridir.

Bodrum Mandalina Reçeli 750 Gr

80,00
Kendine has kokusu ve aroması ile çok özel bir ürün olan Bodrum Yerli Mandalinasının Yöre halkının söylemiyle “Bodrum Mandalini” ülkemizde sadece olgun meyva olarak tüketilmez. Bodrum Yerli Mandalinasının yeşil hali Ağustos sonuna doğru  40-50 grama ulaştığında başta pastacılık ve dondurma sektöründe  aranan bir üründür. Her türlü soğuk içeceklerde, kokteyl ve salatalarda genelde ithal olarak getirilen Lime ve Kamkat yerine kullanılır. Aroması ve kokusu ise onu rakiplerinden çok daha özel kılar.

Bodrum Peksimeti

40,00
Denizcilerin antik çağlardan beri kullandıkları ekşi maya tam buğdaydan ürettikleri kuru bir ekmek çeşidi olan PEKSİMET yöreye ait lezzetli ürünlerdendir.

Keçi Boynuzu 200 Gr

35,00
Keçiboynuzu veya harnup, baklagiller (Fabaceae) familyasından olup Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü yerlerde doğal olarak yetişen ve meyveleri yenen, her dem yeşil çalı ya da ağaç formunda olan bir epidemik bitki türüdür. Keçiboynuzu tıbbi aromatik bitkiler sınıfına giren, ilaç sanayinden gıda sanayine ve eczacılık gibi bir çok farklı alanda kullanılır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde kuraklığa dayanıklı ve kıraç alanlarda yetişen keçi boynuzu üretiminde Türkiye dünyada 4. sırada yer alır. Diğer birçok özellikleriyle insan sağlığı için çok faydalıdır.

Kırmızı Pancarlı Erişte 400 gr

40,00
Doğal köy yumurtası ve kırmızı pancar ile hazırlanan ev eriştesi. ( Evde hazırlanan bir makarna çeşididir.)

Siyah Kuru Üzüm 250 Gr

30,00
Kuru üzümün şaşırtan faydaları
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Sindirim sistemini çalıştırmaya yardımcı olur.
  • Kolesterol seviyesini düzenler.
  • Romatizmal hastalıkları engeller.
  • Yorgunluk ve depresyonun önüne geçer, enerji verir.
  • Uzun süre tokluk hissi sağlar.
  • Kuru üzüm kemiklerin güçlenmesini sağlar.

Tatar

55,00
Bodrum’un yöresel düğünlerine ait düğün yemekleri de yine kendine özgü sunum ve lezzetleriyle öne çıkar. TATAR bu düğün yemeklerine verilebilecek en güzel örneklerdendir. Bu iki düğün yemeği evde hazırlanan, özel kesilen erişte çeşitleridir.

Zeytinyağı 500 ml

90,00
Ege'nin bağırı Bodrum'da yetişen ZEYTİN bölgeye özgü doğal ürünler arasındadır. Her yıl hasat mevsiminde toplanan zeytinlerden geleneksel tekniklerle üretilir. Doğanın mucizesi zeytinyağ karaciğeri temizler, sindirimi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır. Aynı zamanda cildi güzelleştirir ve saç bakımına olumlu etkileri ile bilinir. Akdeniz mutfağının vazgeçilmezidir.

Zeytinyağlı Sabun 400 – 450gr

40,00
Eski çağlardan günümüze kadar gelen, tüm aile bireylerinin temizlik amaçlı kullandıkları yöresel zeytinyağdan otantik tekniklerle üretilen DOĞAL ZEYTİNYAĞLI SABUN öne çıkan bir diğer önemli ürünleridir.